זוהר זליכובסקי - התפתחות בתנועהלהצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

תמיד אהבתי לשחק עם ילדים. נהנית מלהיות ביחד, לחוות, לצחוק, להשתתף, ובעיקר נהנית מהדיאלוג.

אבל תחילה ניסיתי דברים אחרים. אחרי הצבא למדתי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים. מהלימודים נהניתי וגם מהאווירה, אבל לאחר תקופה קצרה של עבודה (בבנק ישראל) היה לי ברור שזה לא בשבילי.

המשכתי לנסות הפעם מדעי המחשב, וכבר יותר קרוב לבית בת"א. דווקא אהבתי, גם את העבודה וגם את החברים. אבל כל פעם אחרי שיצאתי לחופשת לידה אמרתי לעצמי "אני לא חוזרת, זה לא זה. אני צריכה לעבוד עם ילדים".

לאחר שילדתי את בני האמצעי התחלתי את הקורס ב"צעד ראשון". קורס מומלץ לכל הורה. מלבד העובדה שהוא עוזר לך לראות את עצמך כהורה, מה תינוק צריך, מה חשוב שיקבל. הוא בעיקר מחבר אותך לתינוק מהמקום הכי ראשוני: מהתחושות, החושים, הגוף. שיעורי התנועה בקורס מבוססים על שיטת "פלדנקרייז". תחום מרתק בפני עצמו, העוזר לך להבין איך אתה נע בעולם. ומחזיר את התחושה והחיבור לגוף.

לאחר שסיימתי את הלימודים, עזרתי אומץ ופרשתי מההי-טק לטובת העבודה כמדריכה להתפתחות תינוקות.

השינוי הוביל להרבה תחושות חדשות ולמידה גם בתחומים חדשים (כמו למשל להיות עצמאית). אבל בהתמדה והתבוננות המשכתי לעבוד וללמוד. בסדנאות שאני מעבירה, חוג בגני ילדים, יעוץ והפעלה בגן העיר, שיעורים פרטים ועוד, וכן בקורס ההמשך ב"צעד ראשון" - קורס התפתחות ילדים.

הקורס אפשר לי את הכניסה המופלא לעולם הילדים. תחום מורכב, גדול ומרתק.

את הפניות והקשר לילדים היה לי עוד לפני ילדי שלי. אך הלמידה שלמדתי מהם היא הגדולה והמעשירה ביותר. 

החוויה שלי כאם, הידע המעשיר אותו למדתי והתכונות שלי כאדם, מאפשרים לי את העבודה בתחום זה, בו אני מוצאת הנאה מרובה ורואה בהעברת הידע שליחות.

אני מודה לבעלי היקר ולילדי המדהימים שמאפשרים לי להיות מי שאני, ולממש את היכולות שלי כל יום מחדש.

אשמח לשמוע מכם,

שלכם זוהר.

 

נ.ב

 

ומי שחושב שלא חבל על כל השנים שלמדתי מדעים מדויקים, שלא יתאכזב, הכול נשאר, ורק תומך ומוסיף. כי מה שבאמת לומדים באוניברסיטה זה לחשוב.

 

אשמח לענות על כל שאלה

ניתן ליצור קשר באמייל zoharpun@gmail.com או בפלאפון         050-7740812               050-7740812

זוהר זליכובסקי - התפתחות תינקות וילדים

 
שמי זוהר זליכובסקי, נשואה ואם לשלושה, מדריכה להתפתחות תינוקות וילדים בשיטת "צעד ראשון" המבוססת על שיטת פלדנקרייז בנוסף  מטפלת קוגניטיבית בשיטת "פוירשטיין".
העשייה היומיומית שלי בשנים האחרונות כוללת סדנאות ליווי התפתחותי להורים ותינוקות, טיפולים ואבחונים לילדים עם קשיים התפתחותיים, עבודה עם משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים וחוגי תנועה והתפתחות בגני ילדים. בנוסף הינני מטפלת בשיטת "פוירשטיין" 
לילדים בגלאי חמש עד שמונה ברכישת קריאה, כתיבה, מיומנויות למידה בסיסיות ואסטרטגיות למידה. 

צור קשר

זוהר זליכובסקי
 
050-7740812
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים